Blog Post

استیضاح وزیر علوم کمکی به جامعه دانشگاهی نمی‌کند/غلامی آرامش را به دانشگاه برگرداندرئیس دانشگاه سمنان گفت: مسیر رشد و توسعه دانشگاه‌های کشور با استیضاح وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری ناقص می‌ماند .

به گزارش آپ وب، دکتر مسعود نصیری با اشاره به طرح و بررسی استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که قرار است فردا یکشنبه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی انجام شود اظهار کرد: وضعیت وزارت علوم‌، تحقیقات و فناوری اکنون به ثبات مطلوبی رسیده است و برهم خوردن این ثبات با استیضاح وزیر به صلاح نیست .

عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضربه به انسجام جامعه دانشگاهیان و انسجام این مجموعه است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و سیاست گذاری‌ها در زمان منصور غلامی مسیر ثبات و آرامش را به این وزارتخانه بازگرداند و تحقق این مهم خواسته جامعه دانشگاهی کشور بود .

وی، به نتیجه اثربخش پیاده‌سازی سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه‌های کشور اشاره و تصریح کرد: کارنامه منصور غلامی از دستیابی به موفقیت‌های مختلف در مدت کوتاه وزارت حکایت دارد، و این در حالی است که مجلس شورای اسلامی خواستار استیضاح این وزیر شده است .

دکتر نصیری با بیان اینکه استیضاح وزیر علوم ضربه سختی به فعالیت و سیاست‌های دانشگاهی وارد می‌کند ادامه داد: این اقدام ترمزی برای برنامه‌های راهبردی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است .

وی گفت: دانشگاه‌های کشور در مسیر رشد و ترقی در حرکتند و استیضاح وزیر علوم باعث بازایستادن، ابتر ماندن و عقب افتادن برنامه‌های رو به رشد این وزارتخانه می‌شود .
نصیری تاکید کرد: در شرایط فعلی استیضاح وزیر علوم و یا حتی چنین جوی را به وجود آوردن، کمکی به جامعه دانشگاهی کشور نخواهد کرد .

رئیس دانشگاه سمنان با اشاره به این که دوره مدیریتی روسای دانشگاه‌ها چهار ساله تعریف شده است، یادآور شد: چگونه می‌شود این دوران برای وزیر کوتاه مدت‌تر از این باشد و در این مدت نیز تمام خواسته‌ها محقق شود .

نصیری با بیان این که وزیر علوم دستاوردهای بی‌شماری را در این مدت در کارنامه خود دارد، اضافه کرد: سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این برهه، استقلال را به دانشگاه‌های کشور بازگرداند .

رئیس دانشگاه سمنان خواستار تجدید نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شد و افزود: دکتر غلامی طی چهار دهه پس از انقلاب در مسئولیت های متفاوت و در استان‌های مختلف کشور مشغول به فعالیت بوده و به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری می‌تواند منشاء اثر بیشتری شود.

انتهای پیام

About upwebdesign

Related Posts