Blog Post

اشتغالزایی برای شرکت‌کنندگان رشته پوشاک طرح توسعه مشاغل خانگیرئیس جهاد دانشگاهی خراسان‌شمالی از ایجاد اشتغال برای نخستین گروه از شرکت‌کنندگان رشته پوشاک خراسان‌شمالی در قالب اجرای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی خبر داد.

به گزارش آپ وب، دکتر رضا شاهین‌فر با بیان این‌که فاز دوم و سوم طرح ملی الگوی مشاغل خانگی در استان در حال اجراست، اظهار کرد: نخستین گروه از متقاضیان رشته پوشاک پس از آموزش‌های عمومی و ارائه مشاوره های مورد نیاز، جهت اتصال به پشتیبان معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: گروه‌های بعدی نیز به تناوب به پشتیبانانی که از قبل آمادگی خود را جهت همکاری در طرح، اعلام داشته‌اند معرفی خواهند شد.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی افزود: ۲۵۸۰ نفر در استان در طرح ملی الگوی نوین مشاغل خانگی ثبت نام کردند.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی برای شرکت کنندگان در این طرح در حال برگزاری است و معرفی داوطلبان به شرکت‌های موفق و برقراری ارتباط آنان با بازار در برنامه است.

وی افزود: در این راستا آموزش‌های عمومی و تخصصی رشته‌های پرورش قارچ، گیاهان دارویی، گل محمدی، نساجی سنتی، زنبور داری و کرم ابریشم و همچنین آموزش‌های عمومی گلیم و آزمون تعیین سطح رشته مترجمی زبان نیز انجام شده است.

طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان‌شمالی، الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با هدف استانداردسازی‌ محصولات، ایجاد برند ملی و فروش و اتصال به بازار محصولات خانگی در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، ایلام به صورت پایلوت در حال اجراست.

انتهای پیام

About upwebdesign

Related Posts