Blog Post

به زودی سرویس تاکسی خودران وایمو راه‌اندازی می‌شود


بر اساس گزارش‌هایی که به تازگی منابع خبری مختلف منتشر کرده‌اند، شرکت وایمو برای راه‌اندازی یک سرویس تاکسی طرح‌ها و برنامه‌هایی را طراحی کرده است و قصد دارد که به زودی آنها را پیاده و اجرا نماید.

این شرکت تصمیم دارد که اوایل دسامبر سال جاری میلادی، سرویس تجاری خودرو خودران خود را به بازار عرضه کند.

به گزارش ایتنا به نقل از ورج، یک منبع آگاه اذعان داشت  که این راه‌اندازی با کمک بخش خودروی خودران شرکت آلفابت انجام می‌شود. این سرویس خودران در منطقه فونیکس آریزونا پیاده می‌شود.

در صورت لزوم برخی از تاکسی‌ها و خودروهای موجود در این طرح، دارای راننده پشتیبان خواهند بود. این سرویس به راحتی می‌تواند با محصولات اوبر و لیفت رقابت کند.

 

این سرویس تاکسی، می‌تواند نقطه عطف مهم و اساسی در عرصه تاکسی و خودروهای خودران باشد. بلومبرگ بر این باور است در ابتدای این طرح، وایمو قصد دارد که 400 راننده را به کار بگیرد و با وجود بالا بودن این تعداد، باز هم محدودیت‌هایی از لحاظ قابلیت دسترسی کاربران به این سیستم وجود خواهد داشت.

 
در طرح آزمایشی این سرویس تاکسی، خودروها فقط قادر خواهند بود که در ناحیه 100 مایل مربع اطراف فونیکس حرکت کنند، اما پس از اتمام طرح آزمایشی و موفقیت این طرح، امکان افزایش این ناحیه وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که اکثر این تاکسی‌ها راننده پشتیبان ندارند.

 

شرکت وایمو از اکتبر سال 2017 در پی انجام تست‌ و آزمایشاتی در این زمینه است. قبلا مرکز عملیات از راه دور، کارهای لازم برای خودروها را انجام می‌داد ولی به مرور زمان قابلیت دسترسی و پوشش نواحی بیشتر شد.

بر اساس گزارش‌های موجود وایمو قصد دارد که بسیاری از شهرهای ایالات متحده را وارد طرح خود کند.

 

About upwebdesign

Related Posts