Blog Post

دانشجویان خارجی پیام صلح مردم ایران را به گوش جهانیان برسانندرییس سازمان امور دانشجویان با انتقاد از شکل گیری بربریت جدید در دنیا، گفت: در شرایطی که توحش جدید در برخی کشورها شکل گرفته است، دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های ایران می‌توانند حامل پیام صلح مردم ایران به جهانیان باشند.

به گزارش آپ وب، دکتر مجتبی صدیقی در آیین فارغ التحصیلی دانشجویان غیرایرانی بورسیه وزارت علوم در دانشگاه تهران که امروز در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به برگزاری جشن دانش آموختگی 500 نفر از دانشجویان خارجی به صورت منطقه‌ای و در سه شهر تهران، اصفهان و مشهد در سال جاری،‌ گفت:  در راستای سیاست تمرکززدایی وزارت علوم تصمیم گرفتیم این نوع مراسمات در شهرهای مختلف برگزار شود. امیدواریم در سال‌های آینده با افزایش تعداد دانشجویان خارجی شاهد جشن دانش آموختگی این دانشجویان در هر یک از دانشگاه‌های کشور باشیم.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت ایجاد تسهیلات بیشتر از سوی وزارت علوم و دانشگاه ها برای جذب دانشجویان خارجی در کشور، افزود:پذیرش دانشجوی بین‌المللی یکی از سیاست های اصلی آموزش عالی کشور است و تا پایان برنامه ششم توسعه باید تعداد این دانشجویان به ۷۵ هزار نفر افزایش یابد.

دکتر صدیقی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های کافی برای افزایش آمار جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد و در حال حاضر ۱۲ مرکز کنسولی و ۱۴ مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی در کشور داریم.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: افزایش تسهیلات لازمه پذیرش دانشجوی بین‌المللی در کشور است و امیدواریم این دانشجویان مبلغ علم و آموزش ایران در دیگر کشورها باشند و دانشگاه های ایران را به کشورهای دیگر معرفی کنند.

معاون وزیر علوم با تاکید بر اینکه بربریت جدید در جهان حاکم شده است،‌ گفت: پیام همه مردم ایران صلح است و جمهوری اسلامی ایران پای بند به قراردادهای بین‌المللی است. اما در کشورهایی که توحش جدید در آنها شکل گرفته قراردادهای بین‌المللی به راحتی زیرپا گذاشته می شود. این در حالی است که مردم ایران به تعهدات بین‌المللی پای بند هستند و آن را دنبال می کنند. مردم ایران عاشق دنیا هستند.

انتهای پیام

About upwebdesign

Related Posts